Узбек герой за Ростов (видео)

Два гола на Елдор Шомуродов през второто полувреме донесоха много важна победа на Ростов в битката на тима за оставане в Премиер лига. Тимът на Валерий Карпин надви с 2:0 новака Тосно и вече е 10-и в класирането, но все още не може да е спокоен, че няма да отиде на бараж. За Тосно пък надеждите за оцеляване стават все по-крехки. Отборът е предпоследен и в последните два кръга ще се опита да измести Анжи от 14-ата позиция, за да избегне директното изпадане.

Тосно игра с човек по-малко повече от час, след като Александър Макаров получи червен картон още в средата на първата част. Халфът вече имаше жълт картон, когато направи груб шпагат срещу Тимофей Калачов и остави Тосно в намален състав.
Натискът на Ростов до почивката не даде резултат, макар че домакините създадоха немалко положения. Вратарят на Тосно Давид Юрченко обаче се прояви с няколко впечатляващи спасявания.

В 67-ата минута влезлият малко преди това Александър Зуев центрира към Шомуродов и узбекистанският национал откри резултата. В 72-ата отново младият нападател беше точен, този път след пас на Артур Юсупов.
Ростов събра 34 точки, колкото има и Ахмат. В оставащите два кръга "жълтите" ще играят със Спартак (Москва) и Урал. На Тосно остават мачове срещу Динамо (Москва) и Уфа.