Локо (Москва) се върна в релсите - за кой ли път Фарфан е герой (видео)

Водачът в руското първенство Локомотив (Москва) се съвзе след шокиращата загуба от Амкар преди седмица. "Железничарите" победиха с 1:0 гостуващия Ростов и дръпнаха с 5 точки пред шампиона Спартак (Москва), който по-късно днес играе срещу Анжи. Отново Джеферсън Фарфан беше решаващата фигура за Локо. Перуанецът вкара единствения гол след пас на Владислав Игнатиев в 47-ата минута.

Ростов разчиташе на характерния си дефанзивен стил и не допусна много положения пред вратата на Иля Абаев, но и не създаде почти нищо в атака. Отборът на Валерий Карпин, който през цялото време бе обиждан от домакинската публика, вече е в серия от 5 мача без победа и заема 12-о място в класирането.
През първото полувреме Локомотив изцяло доминираше и удари греда чрез Дмитрий Тарасов. Веднага след подновяването на играта тимът на Юрий Сьомин стигна до заслужена преднина. Игнатиев центрира отдясно, а нисичкият Фарфан се добра до топката и с глава я насочи в далечния ъгъл.

В 60-ата минута Ростов организира най-добрата си атака, но играещият своя мач номер 200 за Локо Гилерме изби удара на Тимофей Калачов. Бразилският страж трябваше да се намесва и в края на мача след атака на младока Елдор Шомуродов, с което запази трите точки за домакините.
"Не беше лесно, защото Ростов се защитаваше стабилно. Мнозина ни бяха отписали, но отговорихме на критиките по най-добрия начин. През първото полувреме ни липсваше скорост, но после заиграхме така, както трябва", коментира след успеха Сьомин.

До края на сезона на Локо предстоят мачове с Динамо (Москва), Ахмат, Уфа, Краснодар, Зенит и Арсенал (Тула).