Григор Димитров приключи участието си в Индиън Уелс

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров приключи участието си в турнира от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс. Поставеният под №3 в схемата българин отстъпи 6:7 (4), 6:4, 3:6 пред 39-ия в световната ранглиста испанец Фернандо Вердаско в равностоен мач от втория кръг. Хасковлията пропусна по право първата фаза, но не успя да преодолее Вердаско, който в следващата фаза ще играе с американеца Тейлър Фриц, който отстрани 27-ия поставен Андрей Рубльов.

Първи сет Трети сет Решителната част започна със съсредоточена игра и на двамата тенисисти, които взеха подаванията си. В четвъртия гейм при сервис на Димитров се стигна до равенство 30:30, след като Вердаско разходи българина по диагоналите, но Димитров отвърна на предизвикателството и изравни за 2:2. Първата точка в петия гейм беше за Григор, но сервисът отново измъкна Вердаско. Димитров допусна първа двойна грешка, която Вердаско компенсира с топка в аут. Григор отново сгреши и испанецът също сбърка бекхенд - 30:30, след което стигна до сетбол, но го пропусна след аут. Грешка на испанеца му даде предимство, но слаб бекхенд в мрежата отново върна равенството. В последвалото разиграване късметът покри българина, след като топката кацна на мрежата, но тупна в полето на Вердаско, който след това прати топката в аут и равенството в геймовете беше възстановено - 3:3. Последва гейм на нула за Вердаско.След продължително разиграване, испанецът постигна пробив, след като изненада Григор с лоб и сервира за мача. Решителният гейм започна с два поредни аса на Вердаско, който стигна до три мачбола. Григор спаси първия, но след това сгреши и в крайна сметка отстъпи за втори път в кариерата си от този съперник.