Григор Димитров приключи участието си в Индиън Уелс

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров приключи участието си в турнира от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс. Поставеният под №3 в схемата българин отстъпи 6:7 (4), 6:4, 3:6 пред 39-ия в световната ранглиста испанец Фернандо Вердаско в равностоен мач от втория кръг. Хасковлията пропусна по право първата фаза, но не успя да преодолее Вердаско, който в следващата фаза ще играе с американеца Тейлър Фриц, който отстрани 27-ия поставен Андрей Рубльов.

Първи сет

Двамата тенисисти спечелиха първите си подавания, след което Григор проби испанеца за 3:1. Вердаско обаче бързо направи рибрейк, след като българинът прати топката в мрежата. И двамата бяха безпогрешни в подаванията си докрая, макар Григор да стигна до два сетбола и така сетът влезе в тайбрек, който се превърна във фестивал на минипробивите - цели 5. В крайна сметка испанецът си осигури два сетбола и успя да затвори сета още при първата си възможност.

Втори сет

Димитров успя да пробие съперника още в първия гейм, след като испанецът направи две двойни грешки, след това затвърди убедително, за да постигне втори пробив и да поведе с 3:0. Испанецът обаче отново направи рибрейк, а след това спечели и подаването си на нула, за да направи резулатата 2:3. Григор Димитров също беше убедителен и отново поведе с два гейма. Първата точка в седмия гейм беше отново за българина, след което Вердаско направи шеста двойна грешка, последвана от топката в мрежата и нови три шансо за пробив на Димитров. Вердаско спаси първите две възможности с агресия, а след това равенството се върна след аут на Григор от форхенд.

Двамата тенисисти си размениха предимство и в крайна сметка испанецът взе подаването си. Григор беше много убедителен в своето подаване, като единствената точка за испанеца дойде след грешка на българина, който затвори гейма с уинър по правата. Вердаско сервира за оставане в сета. С доза късмет той поведе, след което Григор прати топката в аут. Последва седма двойна грешка на Вердаско, който залагаше на силата на сервиса си. Грешка от ретур при слабия втори сервис на испанеца обаче донесе гейма на неговата сметка. Григор изигра спокойно подаването си, като принуди испанеца на два пъти да прати топката в аут, след което с форхенд уинър стигна до три сетбола и в крайна сметка успя да затвори ефектно частта.
Трети сет

Решителната част започна със съсредоточена игра и на двамата тенисисти, които взеха подаванията си. В четвъртия гейм при сервис на Димитров се стигна до равенство 30:30, след като Вердаско разходи българина по диагоналите, но Димитров отвърна на предизвикателството и изравни за 2:2. Първата точка в петия гейм беше за Григор, но сервисът отново измъкна Вердаско. Димитров допусна първа двойна грешка, която Вердаско компенсира с топка в аут.

Григор отново сгреши и испанецът също сбърка бекхенд - 30:30, след което стигна до сетбол, но го пропусна след аут. Грешка на испанеца му даде предимство, но слаб бекхенд в мрежата отново върна равенството. В последвалото разиграване късметът покри българина, след като топката кацна на мрежата, но тупна в полето на Вердаско, който след това прати топката в аут и равенството в геймовете беше възстановено - 3:3. Последва гейм на нула за Вердаско.

След продължително разиграване, испанецът постигна пробив, след като изненада Григор с лоб и сервира за мача. Решителният гейм започна с два поредни аса на Вердаско, който стигна до три мачбола. Григор спаси първия, но след това сгреши и в крайна сметка отстъпи за втори път в кариерата си от този съперник.