Евертън с трета поредна домакинска победа (видео)

Дженк Тосун се разписа във втори пореден мач, а Евертън стигна до трета поредна домакинска победа. Тимът на Сам Алърдайс спечели с 2:0 срещу Брайтън.“Карамелите” поведоха след час игра, когато Гаетан Бонг си отбеляза автогол. Той се опита да отклони центриране на Боласие към Уолкот. Тосун удвои аванса на домакините след хубав удар и сложи край на интригата в 76-ата минута. Брайтън завърши мача с 10 човека, след като Нокер получи червен картон за много грубо влизане срещу Лейтън Бейнс. В заключителната част на мача Уейн Рууни пропусна дузпа. Тио Уолкот не завърши мача, като напусна терена с контузия в прасеца.Победата бе важна за Евертън, тъй като тимът започна деня на 11-то място, като след три загуби в последните четири мача бе по-близо до зоната на изпадащите, отколкото до място в Европа. Днешният резултат изкачи отбора на девета позиция.ЕВЕРТЪН - БРАЙТЪН 2:01:0 - Бонг (60-авт)2:0 - Тосун (76)МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ