Евертън с трета поредна домакинска победа (видео)

Дженк Тосун се разписа във втори пореден мач, а Евертън стигна до трета поредна домакинска победа. Тимът на Сам Алърдайс спечели с 2:0 срещу Брайтън.

“Карамелите” поведоха след час игра, когато Гаетан Бонг си отбеляза автогол. Той се опита да отклони центриране на Боласие към Уолкот. Тосун удвои аванса на домакините след хубав удар и сложи край на интригата в 76-ата минута. Брайтън завърши мача с 10 човека, след като Нокер получи червен картон за много грубо влизане срещу Лейтън Бейнс. В заключителната част на мача Уейн Рууни пропусна дузпа. Тио Уолкот не завърши мача, като напусна терена с контузия в прасеца.

Победата бе важна за Евертън, тъй като тимът започна деня на 11-то място, като след три загуби в последните четири мача бе по-близо до зоната на изпадащите, отколкото до място в Европа. Днешният резултат изкачи отбора на девета позиция.

ЕВЕРТЪН - БРАЙТЪН 2:0
1:0 - Бонг (60-авт)
2:0 - Тосун (76)