Теди Салпаров: Разликата в класите беше огромна, в геймовете също

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели срещу Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 гейма в първия мач от 1/4-финалните плейофи в Суперлигата. Срещата в Бургас обаче беше съпроводена от доста емоции. След като треньорът на гостите от Марек Иван Тасев хвърли обвинения сърху съдиите, играещият спортен директор и либеро на Нефтохимик Теодор Салпаров, също изказа мнението си по темата пред BGvolleyball.com:"Не бих казал, че съдията е бил безобразен с оглед на съдийството, което има в Дупница. Нормално е да има някакви пропуски в съдийството. Нищо сериозно не е станало. Не мисля, че съдийството е било причината за загубата на Марек. Разликата в класите беше огромна, в геймовете също. Бяхме по-добри на всички елементи. Това е нормално за амбициите, които имаме.Бях убеден, че Нефтохимик ще играе по този начин, защото тренирахме много добре за срещите. Нормално е, когато един отбор тренира на такова ниво, да играе и по същия начин.Класата, която притежаваме ние, винаги прави разликата след средата на гейма. Хубавото е, че и Вальо Братоев влезе в страхотна форма за плейофите, след контузията. Помогна страшно много. Целият отбор днес игра така, както ми се иска на мен, както му се иска на старши-треньора и на всички момчета. Това е правилният подход, за да вървим нагоре.Мачът в Дупница ще бъде много тежък. Знаем за емоционалните фенове на Марек. Ще бъде трудно, но смятам, че нашият отбор е по-класния и трябва да завършим серията там", заяви Теди Салпаров.