ПСЖ разгроми Марсилия и без Неймар (видео)

Пари Сен Жермен за втори път в рамките на няколко дни постигна убедителна победа срещу най-големия си съперник Олимпик Марсилия. След успеха с 3:0 в дербито от 27-ия кръг на Лига 1, сега парижани спечелиха със същия резултат и сблъска от четвъртфиналите за Купата на Франция, но вече без контузения Неймар. Бразилецът пострада именно в края на мача срещу ОМ в неделя, а днес стана ясно, че ще претърпи операция.За пореден път от началото на годината силно се представи Анхел ди Мария. Аржентинецът вкара два от головете и именно на него ще се разчита да замести по най-добрия възможен начин Неймар в реванша от осминафиналите на Шампионската лига срещу Реал Мадрид.В 8-ата минута Стив Манданда изби силен шут на Юри Берчиче, а малко след това Единсон Кавани от чиста позиция стреля над вратата. Мина доста време преди домакините отново да застрашат Манданда и това стори Ди Мария, но стражът на Марсилия отново се намеси по впечатляващ начин.В самия край на първото полувреме лошо изчистване на Луис Густаво позволи напарижани да овладеят топката пред наказателното поле, а ударът на Ди Мария се отклони леко от крака на Адил Рами и влезе във вратата.В 48-ата минута защитата на гостите отново сбърка и Ди Мария беше на точното място, за да засече топката в мрежата на Манданда. Секунди след втория си гол, аржентинецът беше близо до хеттрик, но този път малко не му стигна, за да се разпише. В 62-ата минута Юлиан Дракслер направи атрактивна задна ножица, но прати топката в аут. В 65-ата Ди Мария качи топката на главата на Хавиер Пасторе и неговият сънародник отправи удар отблизо, но Манданда спаси.Гостите нито веднъж не накараха Кевин Трап да се намесва решително, а в 81-ата минута получиха и трети гол. Дракслер свали с глава към Кавани и уругваецът беше безпощаден с левия крак.В друг четвъртфинал днес Страсбург изненадващо отпадна от скромния Шамбли след загуба с 0:1. Още вчера за полуфиналите се класира Лез Ербиер, а утре Каен посреща Лион.Купа на Франция, 1/4-финали:ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - ОЛИМПИК МАРСИЛИЯ 3:0 (2:0)1:0 А. Ди Мария (45)2:0 А. Ди Мария (48)3:0 Е. Кавани (81)МИНУТА ПО МИНУТА!