Ценна точка за Лас Палмас на "Бутарке"

Отборите на Леганес и Лас Палмас завършиха 0:0 в двубой от 25-ия кръг на испанското първенство. Кастилският състав натисна след почивката, но чудесните намеси на вратаря Леандро Чичисола запазиха равенството. Тимът от Гран Канария остава на 18-а позиция, но вече е само на точка от спасителното място.Първото полувреме беше доста скучно и изпъстрено с борба в средата на терена. Частта ще се запомни единствено с опасен удар на Габриел в третата минута и шут на Ален Халилович, оказал се безсмислен заради засада. В 48-ата минута Нордин Амрабат изскочи срещу Леандро Чичисола, но не успя да го преодолее. В 56-ата стражът на “жълтите” парира и шут на Набил Ел Зар. В 71-ата вратарят на канарския тим направи ново спасяване след удар на резервата Мигел Гереро.В междинния кръг на "Гран Канария" пристига лидерът Барселона. "Лос пепинерос" пък гостуват на Атлетико Мадрид. СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ