Ценна точка за Лас Палмас на "Бутарке"

Отборите на Леганес и Лас Палмас завършиха 0:0 в двубой от 25-ия кръг на испанското първенство. Кастилският състав натисна след почивката, но чудесните намеси на вратаря Леандро Чичисола запазиха равенството. Тимът от Гран Канария остава на 18-а позиция, но вече е само на точка от спасителното място.

Първото полувреме беше доста скучно и изпъстрено с борба в средата на терена. Частта ще се запомни единствено с опасен удар на Габриел в третата минута и шут на Ален Халилович, оказал се безсмислен заради засада. В 48-ата минута Нордин Амрабат изскочи срещу Леандро Чичисола, но не успя да го преодолее. В 56-ата стражът на “жълтите” парира и шут на Набил Ел Зар. В 71-ата вратарят на канарския тим направи ново спасяване след удар на резервата Мигел Гереро.

В междинния кръг на "Гран Канария" пристига лидерът Барселона. "Лос пепинерос" пък гостуват на Атлетико Мадрид.