Дете чудо на Реал Мадрид контузи защитник с... финт (видео)

Бъдещият футболист на Реал Мадрид - бразилското дете чудо Винисиус, показа защо испанският гранд плати за него 45 милиона евро през май 2017 година. Роденият през юли 2000 година тийнейджър играе под наем от “лос бланкос” в родния си тим Фламенго, но вече е собственост на световния клубен шампион и феновете на Реал вероятно вече потриват доволно ръце и нямат търпение да видят суперталанта с бялата фланелка.

17-годишният бразилец не само вкара в 77-ата минута втория гол при победата на Фламенго с 2:0 срещу Боавища на финала за трофея “Гуанабара”. Освен с попадението си Винисиус блесна и с още нещо, което се оказа доста болзенено за защитника на Боавища Каду Фернандес.

Бранителят наистина нямаше ден, след като първо си отбеляза автогол в 64-ата минута, а четвърт час преди края на двубоя буквално се контузи след финт на Винисиус Жуниор край аутлинията. Безпомощният Каду падна на тревата и не успя да доиграе мача, като бе принуден да отстъпи мястото си на свой съотборник.

Винисиус Жуниор отбеляза хубав гол и при победата на Фламенго с 3:1 срещу Ботафого на полуфиналите.