"Униженио" за Черно море на "Тича" (видео+снимки)

В кошмарно се превърна завръщането на Илиан Илиев на любимия му стадион "Тича" във Варна. В двубой от 21-вия кръг на Първа професионална лига Черно море загуби с тежкото 1:4 домакинството си на Берое. Новото попълнение на "моряците" Радослав Василев откри резултата в 5-ата минута, но заралии стигнаха до пълния обрат още до почивката, след като хеттрик заби един най-добрите в тази среща - Педро Еуженио (26', 39' и 44'). Последният, четвърти гол във вратата на Благой Макенджиев реализира вездесъщият Мартин Камбуров. Това бе 197-мо попадение в елита за емблемата на Локомотив (Пловдив), благодарение на което излезе еднолично на второ място във вечната ранглиста при голмайсторите, като остави зад гърба си героят от САЩ'94 и легенда на Левски Наско Сираков. Днешният двубой бе девети пореден у дома, в който варненци не успяват да стигнат до трите точки. "Моряците" са в серия от три равенства и шест загуби на "Тича", като имат едва 4 реализирани попадения. Морето, поне временно, запази седмото си място в класирането с актив от 25 точки, докато Берое продължи възхода си и със своите 37 точки вече е само на две от третия Левски.Срещата започна мечтано за “моряците”, след като още в 5-ата минута новото попълнение Радослав Василев се разписа. Бившият нападател на Славия и Септември (София) засече чудесно центриране на капитана Георги Илиев отдясно и макар от неудобна позиция, успя да прати топката в мрежата на Душан Перниш. Един наглед отлично развиващ се двубой обаче се превърна в пълен кошмар за тима от “Тича”. В средата на първата част - в 26-ата минута, Педро Еуженио получи топката пред наказателното поле и след като не бе пресрещнат от противников футболист, с хубав плътен удар я прати в долния десен ъгъл на Благой Маканджиев. Десет минути по-късно само късметът попречи на варненци отново да излязат напред в резултата, след като сантиметри не достигнаха на Зехиров да намери горния десен ъгъл на Перниш от пряк свободен удар. За сметка на това секунди по-късно мерникът на Еуженио отново се оказа точен. Заралии пробиха отляво, топката бе центрирана във вратарското поле, защитата на “моряците” не успя да я изчисти по най-добрия начин и тя достигна до португалеца, който от точката за изпълнение на дузпа простреля Макенджиев.Падението за Илиев и компания бе пълно в последната минута на първата част, когато неостаряващият Мартин Камбуров се измъкна от засадата, напредна по дясното крило и пусна по перфектен начин топката към нахлуващия отляво голмайстор на заралии. Макенджиев не се намеси по най-добрия начин, размина се с топката, след което за Еуженио не бе проблем с шпагат да реализира своя хеттрик и общо 11-ия си гол в елита този сезон.В 54-ата минута унижението за варненци можеше да бъде пълно, след като Камбуров получи хубав извеждащ пас отдясно, догони топката и от границата на наказателното поле я центрира във вратарското поле. Там Костадинов и Зехиров не се ориентираха добре и оставиха голмайсторът Еуженио да ги надскочи. Само късметът и добрата намеса този път на Макенджиев обаче предотвратиха четвърти гол на португалеца във вратата на “моряците”.В оставащите минути до края на двубоя домакините оказаха хаотичен натиск и макар на няколко пъти да се доближиха до вратата на Перниш, така и не успяха да го поставят под сериозно напрежение. При една от последните си атаки по посока вратата на Морето пък резервата Адамович подаде към капитана Райнов, който с техничен прехвърлящ удар намери Камбуров зад защитата на “зелено-белите”. Опитният голмайстор добре овладя топката и майсторския я прати в мрежата на Макенджиев.Първа професионална лига, XXI кръгЧерно море - Берое 1:41:0 Василев 5'1:1 Еуженио 26'1:2 Еуженио 39'1:3 Еуженио 44'1:4 Камбуров 90'Черно море: 88. Макенджиев, 6. Цветков, 9. Фенуш, 10. Василев, 16. Витанов (90. Минчев 81'), 17. Костадинов, 18. Зехиров (3. Томбак 58'), 21. Илиев (к), 22. Огнянов, 33. Енчев, 41. Кононго (38. Ндонгала 46')Старши треньор: Илиан ИлиевБерое: 12. Перниш, 3. Желев (18. Бригидо 78'), 6. Иванов, 7. Райнов (к), 8. Охене, 9. Камбуров, 10. Цонев (16. Адамович 84'), 11. Бандаловски, 20. Леони, 26. Хаджиев, 77. Еуженио (15. Динков 90')Старши треньор: Александър ТомашЖълт картон: Фенуш, Витанов (Черно море); Леони, Хаджиев, Бандаловски (Берое)Главен съдия: Стефан Апостолов, СимитлиАсистенти: Иво Колев и Димитър РусевСтадион: “Тича”, ВарнаСнимки: Официален сайт на ПФК Черно море и ПФК Берое