Филаделфия изненада Лас Вегас

Филаделфия постигна впечатляваща четвърта поредна победа, след като се справи с Лас Вегас Голдън Найтс с 4:1, а този резултат ги доближи само на пет точки от лидера Вашингтон Кепиталс и първото място в дивизия Метрополитен. Домакините започнаха отлично и вкараха първия гол благодарение на Брейдън МакНаб, но с това се изчерпаха и истинските положителни емоции за тима, заемащ второто място в генералното класиране в Лигата. Шон Котъриер възстанови равенството, а през втората част Андрю МакДоналд и капитана Клод Жиру отбелязаха за 1:3, като и двамата получиха асистенции от Котъриер. В третата част Флайърс добавиха още едно попадение благодарение на Радко Гудас, а вратаря Махал Нювирт записа 38 спасявания за победата на своя тим. Марк Андре-Флюри направи едва 13 спасявания от 16 изстрела по посока на своята врата, но това не помогна на Вегас Голдън Найтс.