Монако срещу ПСЖ на финала за Купата на лигата във Франция

Отборът на Монако се класира на финала на турнира за Купата на лигата във Франция, след като победи с 2:0 Монпелие пред собствена публика благодарение на дубъл на звездата си Радамел Фалкао. Ел Тигре се разписа в 16-ата и 29-ата минута, като това беше негов първи дубъл от 22 септември насам.“Монегаските” ще спорят за трофея с Пари Сен Жермен, като финалът е на 31 март в Бордо. Системата VAR отново влезе в употреба, като в 17-ата минута реферът първо даде, а след консултация, отмени дузпа за Монако, отсъдена за нарушение срещу Стеван Йоветич. При проверката се видя, че стражът Лекомт е играл с топката. В 66-ата VAR отново беше използвана, като този път беше отменен гол на Фалкао поради засада.