Вратарят, който хвана втора дузпа на Лео Меси

Суперзвездата на Барселона Лионел Меси не можа този път да помогне на тима си да стигне до победата и “блауранас” отстъпиха на Еспаньол с 1:0 в първи мач от четвъртфиналите в турнира за Купата на краля. Бълхата пропусна дузпа в 62-ата минута и това бе 21-вият му пропуск от 86 изпълнения с екипа на “лос кулес”.

Любопитното е, че вратарят на Еспаньол Диего Лопес, който е известен “дузпаджия”, за втори път спасява удар от 11-те метра на Меси и с това е рекордьор, пише мадридският вестник “Марка”. Другият такъв случай е от 31 януари 2008 година, когато Лопес пази вратата на Виляреал, а сега е под рамката на “папагалчетата” в Купата на краля, а иначе Пау е титулярен избор на треньора Кике Санчес Флорес в първенството на Примера дивисион.