Бостън удари скования Ел Ей на мразовития "Фенуей Парк" (видео)

Година след като Световните серии на МЛБ бяха открити в 39-градусовата жега на Лос Анджелис, битката за бейзболната корона в Северна Америка през 2018 г. започна в коренно различни условия. И това се оказа пагубно за ЛА Доджърс, който се завърна в Есенната класика със загуба с 4:8 като гост на Бостън Ред Сокс.Мач №1 от шампионската серия до 4 победи започна късно снощи при 11 градуса по Целзий, а при последния аут малко след полунощ местно време в Бостън температурата на ст. "Фенуей Парк" бе паднала до около 7 градуса. Като се прибавят и над 38 000 враждебно настроени фенове на мразовития стадион, беше съвсем ясно, че "мошениците" нямат особени шансове.Атаката на "червените чорапи" бързо удари скования стартер на Ел Ей Клейтън Кършоу (L 0-1), отбелязвайки 2 точки в 1-вия ининг чрез два RBI-сингъла – на Андрю Бенинтенди и Джей Ди Мартинес. Тимът от Калифорния известно време се задържа близо в резултата и дори два пъти изравни – на 2:2 в 3-тия и 3:3 в 5-ия, благодарение на хоумрън на Мат Кемп и 2 RBI на Мани Мачадо – с единичен хит и аут по земя.В затварянето на 5-ия ининг обаче домакините отново дръпнаха с 2 точки разлика – след филдърс чойс на Ксандер Богартс и RBI-сингъл на Рафаел Деверс, и повече не изпуснаха контрол. В 7-ия Мачадо вкара четвърта точка за Доджърс и трета на своята сметка, но в долната част на ининга пинч-хитърът на Ред Сокс Едуардо Нунес оформи крайния резултат с троен хоумрън.Избор №1 в питчерската ротация на Бостън Крис Сейл бе изваден от игра заедно със своя опонент Кършоу след 4-тия ининг и очакваният с огромен интерес дуел между двамата левичари на практика не се състоя. Шестима риливъри излязоха от домакинския булпен и още първият от тях – Мат Барнс (W 1-0), бе възнаграден с победата.Мач №2 от Световните серии е късно тази вечер (от 3,09 ч. българско време след полунощ) отново в Бостън. Домакините ще връчат топката на Дейвид Прайс, а гостите – на Рю Хюн-Джин. После отборите ще се преместят от Източното на Западното крайбрежие и след ден почивка ще изиграят поне два мача на ст. "Доджър" в Лос Анджелис. Там ще е и евентуалният пети двубой в неделя, а при необходимост последните две срещи ще се проведат обратно на "Фенуей".СВЕТОВНИ СЕРИИ В МЛБ 2018Мач №1, 23 октомври

Бостън Ред Сокс - Лос Анджелис Доджърс 8:4 (1-0 в серията до 4 победи)       ст. "Фенуей Парк"                      1  2  3  4  5  6  7  8  9   R    H  E        ЛА ДОДЖЪРС      0   1  1   0  1   0  1   0  0    4  8   0        БОСТЪН     2  0   1  0   2  0   3  0   Х   8 11  0