Лудогорец прегази Ботев, Кешерю премина като ураган през Враца (видео+галерия)

Лудогорец разби като гост Ботев (Враца) с 4:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Първото попадение реализира Джоди Лукоки в десетата минута. В 20-ата минута Клаудиу Кешерю вкара втори гол и донесе комфортен аванс на "орлите". Головата фиеста за "орлите" продължи в 39-ата минута с нов гол на Кешерю. Две минути преди края на първата част доминантът в Първа лига вкара четвърто попадение. Кешерю записа хеттрик за 0:4. В 53-ата минута Валери Домовчийски намали на 1:4.
@@@ За българския шампион участие нe взе Козмин Моци, който изтърпява наказание за натрупани картони. Сред титулярите за врачани се завърна Валери Божинов. Лудогорец имаше тотално надмощие през целия двубой, а над всички беше Кешерю, който реализира хеттрик, и излезе начело при голмайсторите в Първа лига с осем попадения. Победата с 4:1 бе най-малкото, с което врачани се разминаха, тъй като възпитаниците на Пауло Аутуори пропуснаха поне 4-5 пъти сами срещу вратаря. След днешния успех "орлите" вече се намират на първо място във временното класиране преди мача на Левски със Славия. "Орлите" можеха да си решат мача, но след второто попадение Марселиньо пропусна на два пъти сам срещу вратаря само в рамките на две минути. В 28-ата минута Вандерсон отправи топовен изстрел, но вратарят на врачани реагира светкавично и изби в корнер. @@@ Втората част стартира с голово положение пред вратата на домакините. Влезлият на почивката Лукаш Саша имаше добра възможност да се разпише, но шутира право в обсега на вратаря на Ботев. В 53-ата минута врачани върнаха едно попадение с първата си смислена атака до този момент. Петър Атанасов центрира към Домовчийски, който забоде кълбото в мрежата с глава - 1:4! Оттук до края на срещата на терена имаше един тим - този на гостите от Разград. В 63-ата минута Кешерю пропусна да запише чътвърти гол на сметката си. Лукаш Саша се пусна по крилото и върна към своя съотборник. Голмайсторът на "орлите" обаче не успя да засече от няколко метра. Минута по-късно и Марселиньо се отличи със сериозен пропуск. @@@ В 70-ата минута Густаво Кампаняро реши да не остава по-назад и повтори упражнението. Бразилецът шутира от чиста позиция, но Костов демонстрира класа и изби в корнер. В 74-ата минута Вандерсон направи пореден пропуск. Този път техниката на бразилеца му изневери и той шутира в аут от чиста позиция, след хубав пас от страна на Натанаел. В минутите до края мачът се доиграваше и на терена не се случи нищо интересно. БОТЕВ ВРАЦА - ЛУДОГОРЕЦ 1:4 0:1 Лукоки 10 0:2 Кешерю 20 0:3 Кешерю 39 0:4 Кешерю 43 1:4 Домовчийски 53