Бетис прекъсна негативна серия срещу Атлетик Билбао

Отборът на Бетис прекъсна негативната си серия от три поредни загуби срещу Атлетик Билбао, след като стигна до равенство 2:2 у дома на стадион “Бенито Вийямарин” в двубой от петия кръг на Примера дивисион. Гостите поведоха с 2:0 през първото полувреме, но останаха с човек по-малко малко преди почивката. Домакините се възползваха от численото си предимство и стигнаха до равенство, а в края на мача можеха да изтръгнат и победата, но удар на Антонио Санабрия с глава мина малко над вратата.
Двубоят започна по фантастичен начин за гостите от Билбао, които стигнаха до откриване на резултата още в седмата минута. Нападателят Иняки Уилиямс се възползва от едно разбъркване пред вратата и отблизо чукна топката в мрежата зад Пау Лопес. В 18-ата минута резултатът беше удвоен от Раул Гарсия, който направи отново безпомощен Лопес с бомбен удар по земя извън наказателното поле. Звездата на домакините Хоакин се опита да вдъхне живот на своя тим, като организира няколко по-опасни атаки, но надежда за обрат не се виждаше.  Така се стигна до 44-ата минута, когато Атлетик остана с 10 души на терена. Маркел Сусаета извърши излишно нарушение на фланга при поредната атака на Бетис и получи втори жълт картон. Бетис излезе преобразен след почивката. Гол на Марк Бартра в 51-ата минута поведе Бетис към обрата. Той се възползва от една отбита от стража на Атлетик Унай Симон топка след далечен удар и намали. В 68-ата минута се стигна до изравнителен гол за домакините, като негов автор стана Серхио Каналес, който прониза вратата на гостите с диагонален удар по земя от границата на наказателното поле. Надушили кръв, играчите на Бетис се хвърлиха в яростни атаки до края на мача. Пет минути преди края Санабрия можеше да донесе победата на Бетис, но ударът му с глава от близка дистанция мина над вратата. КЛАСИРАНЕ МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКА