На Роналдо му се искаше да слезе на терена при завръщането в Ла Лига

В 57-ата гостите от “Аноета” изпуснаха великолепна възможност. Джонатан Кайери сложи топката на главата на Джон Гуидети, който пропусна от пет метра на втората греда. Нападателят не уцели вратата при чудесни перспективи за голов завършек. В 67-ата Тони Вийя центрира отляво и двама футболисти на Валядолид се разминаха с топката. Две минути по-късно Ибай Гомес шутира от 20 метра и затрудни вратаря Жорди Масип. В 79-ата Кеко беше изведен брилянтно сам срещу вратаря, но стреля в краката му. При добавката защитник успя да избие с шпагат. В 93-ата момчетата на Абелардо Фернандес успяха да отмъкнат трите точки. Гостите развиха контра отляво, Ибай Гомес получи топката около дузпата и я прати в мрежата до дясната греда за крайното 0:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ