На Роналдо му се искаше да слезе на терена при завръщането в Ла Лига

Отборът на Валядолид загуби с 0:1 от Алавес в мач от четвъртия кръг на Примера дивисион. Ибай Гомес отбеляза в 93-ата минута. Срещата на “Хосе Сорийя” ще се запомни с дебютното присъствие на новия главен акционер на “бяло-виолетовите” Роналдо. Човекът гол изгледа скучноват мач и със сигурност има какво да посъветва играчите. Футболният великан, известен като Феномена, прикова вниманието към себе си, а на трибуните 20-те хиляди зрители бяха обхванати от "Роналдомания".
Двата отбора не предложиха нищо интересно през първото полувреме. Нападенията завършваха с далечни неточни удари или се проваляха преди да се стигне до шут. След почивката Пусела вдигна оборотите и натисна баските си гости. Акциите на тима от Кастийя и Леон придобиваха острота, но опасният удар все още липсваше.
В 57-ата гостите от “Аноета” изпуснаха великолепна възможност. Джонатан Кайери сложи топката на главата на Джон Гуидети, който пропусна от пет метра на втората греда. Нападателят не уцели вратата при чудесни перспективи за голов завършек. В 67-ата Тони Вийя центрира отляво и двама футболисти на Валядолид се разминаха с топката. Две минути по-късно Ибай Гомес шутира от 20 метра и затрудни вратаря Жорди Масип. В 79-ата Кеко беше изведен брилянтно сам срещу вратаря, но стреля в краката му. При добавката защитник успя да избие с шпагат. В 93-ата момчетата на Абелардо Фернандес успяха да отмъкнат трите точки. Гостите развиха контра отляво, Ибай Гомес получи топката около дузпата и я прати в мрежата до дясната греда за крайното 0:1.