Реал Мадрид изпусна първи точки в Катедралата, Барса е едноличен лидер (видео+галерия)

Тибо Куртоа отново застана на вратата на "белите". Юлен Лопетеги заложи на галасъстава си, като изключение направи присъствието на Дани Себайос, заел мястото на Каземиро. Гарет Бейл, Карим Бензема и Марко Асенсио оформиха нападателния тризъбец. @@@ След едва 70 секунди игра европейските шампиони създадоха първата голова опасност. Бейл подаде към Асенсио на границата на наказателното поле, който намери технично с едно докосване Лука Модрич, а той не стреля точно и спечели само корнер. В третата минута Куртоа подаде към Серхио Рамос и капитанът на "белите" за мъничко не подари топката на Маркел Сусаета, но рутината му помогна да си издейства нарушение в атака. Асенсио тормозеше защитата на "лъвовете", сменяйки често фланговете. @@@ В 14-ата Раул Гарсия идейно изведе бързака Иняки Уилиямс, който потърси далечния ъгъл, ала мерникът му изневери. Минута по-късно капитанът на баските Сусаета отправи бомбен шут от 22 метра и топката профуча опасно около сглобката, излизайки в аут. В 18-ата Модрич намери Бензема малко пред наказателното поле, френският голмайстор много бързо се завъртя и стреля - безопасно над гредата. В 20-ата Сусаета не успя да подаде към Уилиямс при страхотна ситуация двама на един в наказателното поле. @@@ В 26-ата Марсело триково подаде към Асенсио наляво, който центрира към Модрич. Страничният рефер по-скоро сбърка, като вдигна флага на засадата, а секунда след сигнала хърватският халф прати топката в мрежата след рикошет. В 30-ата Асенсио овладя в наказателното поле и завъртя кълбото към вратата, където стражът Унай Симон показа класа и изби с една ръка. @@@ В 32-ата Сусаета изведе брилянтно Оскар де Маркос, той центрира остро пред малкото наказателно поле, където Иняки Уилиямс, Рафаел Варан и Икер Муниаин се сбориха за топката при липсата на Куртоа. В крайна сметка Муни насочи от самата голлиния - 1:0. В 38-ата Модрич шутира от 22 метра, получи се коварен рикошет, но вратарят Симон следеше пътя на топката и се справи с избиването. В крайна сметка "лос меренгес" не успяха да отвърнат до почивката и се прибраха в съблекалнята с един гол изоставане. @@@ Лопетеги направи бърза смяна за началото на второто полувреме, включвайки Каземиро на мястото на Себайос. В 54-ата минута Муниаин трябваше да напусне принудително поради контузия и на негово място се появи Андер Капа. В 58-ата Каземиро избута Раул Гарсия без топка. Испанецът преигра и съдията прецени, че не е нужен картон. Секунди по-късно Иниго Мартинес извърши нарушение срещу Модрич, което също беше спорно за картон. @@@ Гарет Бейл шутира от прекия свободен удар, Унай Симон опита да улови и изпусна топката, а изскочилият Серхио Рамос можеше да добави в мрежата, но стражът поправи грешката си с много добро спасяване. Повторенията показаха, че има засада на Рамос, която навярно щеше да бъде регистрирана с ВАР при евентуално попадение. В 71-ата Де Маркос открадна топката от Рамос, върна топката назад и атаката завърши с неточен удар на Иняки Уилиямс. Минута по-късно Иско беше препънат на границата на наказателното поле. Рамос пропиля добрата възможност с доста неточен удар. @@@ В 75-ата Лопетеги извади Бейл и добави свежест чрез Лукас Васкес. В същото време Едуардо Берицо се лиши от услугите бързака Иняки Уилиямс с цел да укрепи средата на терена чрез Микел Сан Хосе. В края на двубоя и двата тима бяха изразходвали голяма част от своята енергия. Битката продължи да е предимно в средата на терена. В 90-ата минута Марко Асенсио направи пробив по десния фланг, стигна до наказателното поле, но атаката завърши без удар. В 92-ата Микел Рико шутира опасно в очертанията на вратата и накара Куртоа да плонжира. @@@ Срещата справедливо завърши без победител. Следващият мач на Реал Мадрид е в сряда вечер срещу Рома в Шампионската лига. Атлетик не играе на международна сцена през настоящия сезон. ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ