Рилски спортист победи македонския Блокотехна в контрола

Рилски спортист победи македонския Блокотехна с 87:76 (43:27) в първата от двете контролни срещи, които ще изиграят двата тима в Самоков.Домакините отстъпваха в резултата единствено в първите минути на мача, след което с добра игра в защита обърнаха събитията на терена в своя полза и на почивката се оттеглиха с преднина от 16 точки при 43:27През второто полувреме концентрацията в лагера на домакините поспадна и гостите от Блокотехна намалиха изоставането си до само 6 точки при 56:61.В последната четвърт момчетата на Людмил Хаджисотиров се посъбудиха и след няколко отлични атаки отново дръпнаха с двуцифрен актив в резултата, а двубоят приключи при 87:76.Съставът на Рилски спортист: Осман Баро 8 точки, Дерек Райт 9, Джейлън Дженкинс 9, Златин Георгиев 11, Йордан Бозов 8, Артър Едуардс 9, Мирослав Васов 7, Мартин Маринов 11, Димитър Маринчешки 4, Антъни Гуджино 11.