Сампдория удари звучен шамар на Наполи, Юве остана сам на върха (видео)

Отборът на Сампдория разгроми с 3:0 Наполи на своя стадион “Луиджи Ферарис” в Генуа в мач от третия кръг на Серия “А”. Грегоар Дефрел (11, 32) с два гола даде стабилен аванс на домакините преди почивката, а в 75-ата минута ветеранът Фабио Куалярела (който в кариерата си е играл и за Наполи) направи победата на тима си класическа с един от най-красивите голове в кариерата си.
В първите си две срещи “партенопеите” победиха след обрати Лацио (2:1) и Милан (3:2), но тази вечер бяха безпомощни срещу Сампдория. "Моряците" пък загубиха с 0:1 от Удинезе в първия си мач за сезона в италианското първенство, след като в първия кръг трябваше да играят с Фиорентина, но двубоят бе отложен заради трагедията в Генуа с рухването на моста “Моранди”. Четвърт час преди края Бартош Березински асистира на Фабио Куалярела за един от най-красивите голове от началото на сезона в цяла Европа. 35-годишният нападател изпрати топката във вратата на Оспина с виртуозен удар от въздуха с пета.   СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ