Фиорентина измъкна ценен успех срещу Удинезе (видео)

Отборът на Фиорентина записа втора победа в Серия “А”, побеждавайки тима на Удинезе с 1:0. Единственото попадение за флорентинци отбеляза Марко Бенаси в 73-ата минута. Полузащитникът се възползва от добро подаване на голямата звезда на тима Федерико Киеза. С този си успех “Ла Виола” заема второ място във временното класиране след шампиона Ювентус. "Виолетовите" са с актив от 6 точки. Тимът на Стефано Пиоли е с мач по-малко, след като срещата от първия кръг срещу Сампдория бе отменена заради трагедията в Генуа със срутването на “Понте Моранди”.
Срещата започна силно за домакините от Флоренция и още в самото начало Секо Фофана трябваше да изчиства опасно подаване в дълбочина към Джовани Симеоне. В 9-ата минута Удинезе отговори чрез Родриго де Паул, чийто удар бе спасен от Албан Лафон. В 23-ата минута Валентен Ейсерик опита добро изпълнение от фаул. Топката прехвърли построената от Симоне Скуфет стена и премина застрашително покрай страничния стълб.

Пет минути по-късно Кристиано Бираги не успя да засече добро центриране на Ейсерик. И в следващите минути по-активните действия на футболистите на Фиорентина продължиха, но до гол така и не се стигна. В 39-ата минута Федерико Киеза затрудни Симоне Скуфет с центриране, което стражът изби със сетни сили. Това бе и последното положение за двата тима през първото полувреме, в което Удинезе отправи четири удара по посока вратата на Фиорентина. Всички от тях бяха неточни и дело на Родриго де Паул.
И през второто полувреме “Ла Виола” продължи с по-настоятелните си действия в атака. В 49-ата минута Жерсон отправи удар с глава към вратата на Скуфет, но топката прелетя над напречната греда. В 54-ата минута Фиорентина пропиля златен шанс да излезе напред в резултата, след неразбирателство между Никола Миленкович и Херман Пецейя, останали непокрити при центриране от ъглов удар. Пет минути по-късно Скуфет парира силен изстрел на Марко Бенаси.
Напълно логично Фиорентина поведе в резултата в 73-ата минута. “Ла Виола” организира добра контраатака, която свари неподготвена защитата на “малките зебри”. Федерико Киеза пусна добър пас към Марко Бенаси, който излезе от дълбочина и със силен удар насочи топката под гредата. Така Удинезе се превърна в отбора, на който Бенаси е отбелязал най-много голове през своята кариера. Италианският полузащитник е реализирал 3 попадения във вратата на “малките зебри”.
До края на срещата футболистите на Удинезе не успяха да създадат опасно положение пред вратата на Лафон и така Фиорентина записа втора ценна победа в Калчото след успеха срещу Киево с 6:1 във втория кръг на Серия "А".
ФИОРЕНТИНА - УДИНЕЗЕ 1:0
1:0 Бенаси (73')