ЦСКА (М) прегази Урал, Хичо спечели дузпа за своите

Отборът на ЦСКА (Москва) се поздрави с втора победа от началото на сезона в Премиер лигата и се изкачи на пета позиция в класирането с 9 точки. В седмицата, в която отбелязаха 107 години от създаването си, “армейците” надиграха с 4:0 у дома Урал, който заема 15-о място в класирането с 4 точки. Фьодор Чалов стана автор на първите три гола в мача (13, 31, 85), като първото му попадение бе доста късметлийско. Последният гол в двубоя бе дело на Кристиян Бистрович в 88-ата минута. Българското крило Николай Димитров - Хичо пък записа 90 минути за гостите от Екатеринбург и успя да спечели дузпа за тима си, но тя бе пропусната.В 13-ата минута Дмитрий Ефремов нанесе удар извън наказателното поле, топката се отклони от тялото на Фьодор Чалов и подлъга стража на гостите Ярослав Годзюр, който не успя да предотврати попадението.В 31-ата минута отново Чалов направи резултата 2:0. “Деветката” изпрати топката в противниковата врата с прецизен удар по земя от съвсем близко разстояние след блестяща атака на “армейците”.Гостите от Екатеринбург имаха възможност да се върнат в мача в началото на второто полувреме, но бившият играч на ЦСКА-София Петрус Бумал пропусна дузпа, уцелвайки греда. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Кирил Набабкин след удар на Николай Димитров.Пет минути преди края Чалов оформи своя хеттрик, завършвайки великолепна атака на домакините отдясно.