Лайпциг подразни Дортмунд с гол за секунди и после отнесе голям пердах

Борусия (Дортмунд) разгроми амбициозния тим на РБ (Лайпциг) с 4:1 в най-резултатния двубой от първия кръг на германския елит. Жан-Кевин Огюстен вкара за гостите още преди изтичането на първата минута, но след това участникът в Шампионската лига разгърна потенциала си и отговори с четири попадения. В 21-вата Махмуд Дахуд изравни, а в 40-ата "жълто-черните" стигнаха до второ попадение, записано като автогол на Марсел Забитцер. Новият халф Аксел Витсел покачи на 3:1 в 43-ата, а в добавеното време капитанът Марко Ройс оформи крайното 4:1 с юбилейния си стотен гол в Бундеслигата.
@@@ В понеделник възпитаниците на Люсиен Фавър за малко щяха да отпаднат от турнира за Купата на Германия, но все пак надделяха над Гройтер Фюрт след продължения. Това предвещаваше трудности за отбора и днес. Сега от първата минута започнаха Марко Ройс и Аксел Витсел, които вкараха головете във въпросния сблъсък. Марио Гьотце и привлеченият от Реал Мадрид Ашраф Хакими пък си останаха сред резервите. Гостите от Лайпциг, които се борят за участие в групите на Лига Европа, стартираха без Тимо Вернер. Нападателят на Бундестима беше оставен на пейката, а титуляри бяха Юсуф Поулсен и Жан-Кевин Огюстен. Кевин Кампъл опроверга прогнозите и се възстанови от травма, като също беше сред 11-те.   МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕПРОГРАМАТА НА БОРУСИЯ (Д)ПРОГРАМАТА НА РБ (ЛАЙПЦИГ)