Лайпциг подразни Дортмунд с гол за секунди и после отнесе голям пердах

Борусия (Дортмунд) разгроми амбициозния тим на РБ (Лайпциг) с 4:1 в най-резултатния двубой от първия кръг на германския елит. Жан-Кевин Огюстен вкара за гостите още преди изтичането на първата минута, но след това участникът в Шампионската лига разгърна потенциала си и отговори с четири попадения. В 21-вата Махмуд Дахуд изравни, а в 40-ата "жълто-черните" стигнаха до второ попадение, записано като автогол на Марсел Забитцер. Новият халф Аксел Витсел покачи на 3:1 в 43-ата, а в добавеното време капитанът Марко Ройс оформи крайното 4:1 с юбилейния си стотен гол в Бундеслигата.
В понеделник възпитаниците на Люсиен Фавър за малко щяха да отпаднат от турнира за Купата на Германия, но все пак надделяха над Гройтер Фюрт след продължения. Това предвещаваше трудности за отбора и днес.
Сега от първата минута започнаха Марко Ройс и Аксел Витсел, които вкараха головете във въпросния сблъсък. Марио Гьотце и привлеченият от Реал Мадрид Ашраф Хакими пък си останаха сред резервите.
Гостите от Лайпциг, които се борят за участие в групите на Лига Европа, стартираха без Тимо Вернер. Нападателят на Бундестима беше оставен на пейката, а титуляри бяха Юсуф Поулсен и Жан-Кевин Огюстен. Кевин Кампъл опроверга прогнозите и се възстанови от травма, като също беше сред 11-те.

Началото се оказа експлозивно, след като не беше изтекла и първата минута, а “червените бикове” вече водеха. В 31-вата секунда Огюстен се възползва от разсеяната игра на “жълто-черните” защитници изведе Разен Балшпорт напред в резултата.

Ранното попадение даде нужния тласък и двата тима не спряха да се нападат в последвалите минути. Домакините обаче имаха шанс да изравнят в 21-вата минута, когато Дахуд показа пластичност във въздуха и с глава насочи кълбото в мрежата за 1:1.

След това Огюстен пропусна да върне преднината на РБ, след като Роман Бюрки спаси изстрела му.

Борусия стигна до пълния обрат в заключителните минути на първата част след две статични изпълнения. В 40-ата Ройс центрира от фал, а в стремежа си да изчисти Забитцер докосна топката с глава и това залъга Питър Гулачи - 2:1. Три минути след това пък отбраната на Лайпциг не реагира добре на центриране от корнер и след като вратарят първоначално спаси удара на Томас Дилейни, той нямаше как да спре Витсел да вкара за 3:1. Така бронзовият медалист вкарва важно попадение във втори пореден двубой за новия си клуб.

На полувремето треньорът на гостите Ралф Рангник вкара Вернер за сметка на халфа Забитцер и РБ трябваше да изглежда по-атакуващо. Последва отличен удар от въздуха на Марсел Халстенберг, който обаче беше спасен от Бюрки.

След това обаче опасностите пред вратата на Борусия така и не идваха, макар Разенбалшпорт да водеше играта. Тимът на Фавър умело се затваряше пред наказателното поле и затова чак в 85-ата минута се стигна до чиста възможност, но Бюрки се позиционира точно и изби шута на Вернер. Секунди по-късно швейцарецът пак беше на мястото си.

Вече беше ясно кой ще спечели двубоя, а в добавеното време остана време за Джейдън Санчо да изведе Ройс за 4:1.