Цветан Бешевишки спечели шампионската тениска на Интерактив тенис

Цветан Бешевишки е новият шампион при напредналите в най-голямата аматьорска лига в България Интерактив тенис. На финала на Шестия вечерен турнир „Лото“, категория ИТЛ 500, той победи Красимир Маринов с 2:0 сета (4:2, 4:2) и взе жадуваната от много играчи тениска „Лото“. Финалът се игра на централния корт на Българския национален тенис център под ръководството на международния съдия Елена Андонова.Мачът започна оспорвано от първата точка, а Цветан пое контрол върху развоя на събитията. Още в първия гейм на първия сет той записа пробив и удържа предимството си до края на сета. Вторият сет отново започна с пробив за Цветан и въпреки че Красимир демонстрира много добър бекхенд и сервис, Цветан успя да неутрализира атаките му. Финалът протече без обрати и с коректна игра. Така след близо час Цветан се наложи с 2:0 сета и стана новият шампион при напредналите.“Това е първата ми титла в Интерактив тенис и вторият ми турнир в лигата – каза Цветан. – Първият беше  Lotto Sofia Masters 2018 през юни, където стигнах до осминафинал. Форматът ми хареса много, защото спокойно можеш да играеш след работа и да излезеш от всекидневния ритъм.Финалът на Шестия вечерен турнир „Лото“ беше ръководен от международния съдия Елена Андонова, а състезателите не скриха задоволството си от присъствието й на корта.“Когато има съдия играта върви по-добре и се концентрираш изцяло върху мача – коментира Цветан. – Оспорваните моменти са ясни и въпреки че в тази среща нямаше напрежение, съдията ни даде спокойствие и възможност да покажем какво умеем. През цялото време най-важното беше да удариш топката възможно най-добре, а не да гледаш дали е била аут или вътре. Това е ключово и повлия положително и на мен, и на Красимир.”От Интерактив тенис дават възможност на участниците в турнирите да поръчат съдия на стол за мачовете си. Все повече играчи се възползват от тази екстра, а причината не е в спорни топки или некоректно поведение на съперника, а заради възможността да се докоснат до професионалния тенис.През следващата седмица започва надпреварата в категория ИТЛ 250 от Седмия вечерен турнир „Лото“. Мачовете ще се играят от понеделник, 27 август, в тенис клуб 18.82 и са подходящи и за начинаещи, и за средно напреднали. Записването вече е отворено, а заявки за участие ще се приемат до петък, 24 август. Повече подробности за Интерактив тенис и за предстоящите турнири можете да намерите на сайта interactive-tennis.com.