ПСЖ съсипа Монако, Буфон дебютира с трофей (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен разгроми с 4:0 Монако в сблъсъка за Суперкупата на Франция. Два гола за парижани реализира Анхел ди Мария, който стана автор на първото и последното попадение в срещата, играна в Шънжън (Китай). Ди Мария първо бе точен в 33-ата минута, а във втората минута на добавеното време оформи крайния резултат. Между неговите попадения вратата на Диего Беналио поразиха младоците Кристофър Нкюнкю (40) и Тимъти Уеа (67). Мачът бе официален дебют за ПСЖ за легендарния вратар Джанлуиджи Буфон, който това лято напусна Ювентус, за да облече екипа на френския първенец. Бразилската суперзвезда Неймар пък започна на скамейката на резервите за столичани и се появи в игра в последния четвърт час.
До края на първата част парижани създадоха още голови положения, но резултатът остана непроменен. ПСЖ - МОНАКО 4:0 1:0 Ди Мария (33) 2:0 Нкюнкю (40) 3:0 Уеа (67) 4:0 Ди Мария (90+2)

ПСЖ:

Буфон, Тиаго Силва (64-Бернеде), Дагба, Нсоки, Риман, Верати (76-Неймар), Ди Мария, Диара (64-Маркиньос), Нкюнкю, Рабио, Уеа

МОНАКО: Беналио, Жемерсон, Глик, Серано, Раджи, Ахолу, Тилеманс, Пеле (46-Диоп), Грандсир (46-К. Балде), Йоветич, Рони Лопес (65-Мбула) ЖЪЛТ КАРТОН: Ахолу (Монако) МИНУТА ПО МИНУТА