Преди точно 24 години България изуми света (видео + снимки)

Днес се навършват точно 24 години от най-великата победа в историята на българския футбол. На 10 юли 1994 година България надви Германия с 2:1 на четвъртфинал от Мондиал`94 в САЩ, с което Пеневата чета детронира световните шампиони и шокира света, стигайки до безпрецедентен за "лъвовете" полуфинал с Италия. Пред над 72 000 зрители на стадион "Джайънтс Стейдиъм" в Ню Йорк Лотар Матеус дава аванс на Бундестима в 49-ата минута от дузпа. Страхотен гол от фаул на Христо Стоичков в 75-ата минута, който Камата посвещава на своята щерка Михаела, празнуваща рожден ден на същата дата, изравнява резултата.

Само няколко минути по-късно уникално попадение с глава на Йордан Лечков екзекутира световния първенец, който имаше три поредни финала на Мондиали (1982, 1986, 1990) преди този мач.