45-годишният вратар на Египет спаси дузпа и счупи рекорд, но Салах и компания отново загубиха (видео + галерия)

Отборът на Саудитска Арабия излъга Египет с 2:1 в мач без значение от Група “А” на Световното първенство в Русия. В 22-ата минута Мохамед Салах даде аванс на Египет в резултата. В добавеното време на първата част Салман Ал Фарадж изравни от дузпа, а в 95-ата минута Салем донесе победата на Саудитска Арабия. И двата тима вече бяха отпаднали от турнира, като днес единствено определиха кой финишира на трето място в тази група и кой остана на последната четвърта позиция.
@@@ На вратата на египтяните днес беше 45-годишният Есам Ел Хадари, който постави рекорд за най-възрастен футболист, играл някога на световно първенство. Той се представи впечатляващо днес и дори спаси дузпа в края на първото полувреме, но блестящите му изяви не се оказаха достатъчни за египтяните. @@@ В 15-ата минута Салем от състава на Саудитска Арабия направи хубав индивидуален пробив, който завърши с опасен, но неточен шут от дъгата на наказателното поле. @@@ В 22-ата минута Салах изведе Египет напред в резултата. Звездата на Ливърпул получи дълго извеждащо подаване и между двама противникови бранители прехвърли стража Алмосалем от границата на наказателното поле. Т Само две минути по-късно Салах пропиля златна възможност за 2:0. Той се озова очи в очи с Алмосалем, като имаше и достатъчно време, за да реши как да го преодолее, но нападателят изигра положението твърде технично и не уцели вратата. В 35-ата минута и Трезеге застраши вратата на Саудитска Арабия, но стреля неточно, а две минути по-късно защитникът на Египет Хегази с решаваща намеса попречи на Салман да изравни резултата. В 40-ата минута Саудитска Арабия пропусна идеален шанс за 1:1. Играчите на Хуан Антонио Пици получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на футболист на Египет след центриране. 45-годишният страж Ел Хадари обаче реагира блестящо и спаси изпълнената от Фахад дузпа, като топката се отби от гредата. В 69-ата минута Ел Хадари спаси по брилянтен начин удар с глава на футболист на Саудитска Арабия и запази равенството. @@@ Второто полувреме бе доста скучно като цяло и мачът вървеше към равенство, но в петата минута на добавеното време Салем наказа разконцентрираните действия на египетската отбрана и с хубав удар от близко разстояние донесе победата на Саудитска Арабия. ТТака воденият от Пици тим завърши на трето място в Група “А” с 3 точки, докато футболистите на Ектор Купер записаха трета поредна загуба в групата и си тръгват от Мондиал 2018 без спечелена точка. САУДИТСКА АРАБИЯ - ЕГИПЕТ 2:1 0:1 Салах (22) 1:1 Салман (45+6-дузпа) 2:1 Салем (90+5) САУДИТСКА АРАБИЯ (4-5-1): Алмосалем - Албурайк, Осама, Мотаз, Ясер - Хатан (65-Муханад), Салман, Отаиф, Хюсаин, Салем - Фахад (79-Яхия) ЕГИПЕТ (4-2-3-1): Ел Хадари - Фати, Али Габр, Хегази, Абделшафи - Елнени, Хамед - Салах, Абдала (45+7-Варда), Трезеге (81-Кахраба) - Марван (64-Рамадан) ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Али Габр, Фатхи (Египет) СЪДИЯ: Вилмар Ролдан (Колумбия) СТАДИОН: "Волгоград Арена", Волгоград ФОТОГАЛЕРИЯ НА ФЕНОВЕТЕ НА ЕГИПЕТ ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ТУК! ГЛАСУВАЙ ЗА ИГРАЧ НА МАЧАГЛАСУВАЙ ЗА ГОЛ НА ДЕНЯ!