България с измъчена 6-а победа в Лигата на нациите (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България завършиха участието си в тазгодишното първо издание на Лигата на нациите с много трудна и измъчена победа над абсолютния аутсайдер Република Корея с 3:2 (19:25, 25:22, 25:18, 22:25, 15:12) в мач, който се игра в столицата на Иран Техеран.@@@ Възпитаниците на Пламен Константинов имаха сериозни затруднения срещу тима, който бе записала само една победа в Лигата.@@@
В крайна сметка България записа 6-и успех от 15 мача в Лигата на нациите и запази правото си на участие в турнира и през следващата година, Националите завършиха в крайното класиране на груповата фаза на 11-а позиция с актив от 17 точки.@@@ Република Корея допусна 14-а загуба и с актив от само 6 точки остана на последната 16-а позиция и отпада от Лигата на нациите. @@@ Двубоят в Техеран започна равностойно. Красимир Георгиев атакува в центъра за 3:3. Тройна българска блокада направи резултата 7:7. Атака на Юнг Йисеок в центъра даде аванс от точка на Република Корея при първото техническо прекъсване - 8:7. Атака ан Красимир Георгиев върна равенството при 8:8. Корейците поведоха с 3 точки при 14:11. Светослав Гоцев намали до 12:14 с атака през центъра. Азиатците поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Капитанът Сон-Мин Моон атакува мощно за 18:14. Николай Учиков намали за 18:20. При 18:21 Николай Пенчев влезе в игра. Светослав Гоцев намали до 19:21. Валентин Братоев сгреши в атаката си и Корея поведе с 23:19. Пламен Константинов взе прекъсване за България, което не даде резултат. Йеон Кванг-Ин донесе успеха на азиатците в първата част с 25:19. @@@ @@@ Корейците успяха да поведат в началото на 4-ата част с 8:6. Ас на Валентин Братоев доведе до равенство при 8:8. Единична блокада на Розалин Пенчев - 10:10. Ас на Розалин Панчев и България поведе с 13:11. Корейските волейболисти успяха да обърнат резултата до 15:14 и 16:15 при второто техническо прекъсване. България изравни при 16:16. Атака на Светослав Гоцев и 19:19. Република Корея успя да запише 2 поредни точки и поведе 21:19. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Корейските волейболисти поведоха с 3 точки при 23:20. Валентин Братоев намали до 21:23 след атака на Валентин Братоев по диагонала от зона 4. Корея стигна до геймбол при 24:21. Пайп на Розалин Пенчев и 22:24. Валентин Братоев прати топката в аут от начален удар и Република Колея спечели 4-ата част с 25:22.@@@ @@@ Розалин Пенчев (3 аса, 3 блока, 57% ефективност в атака) и Валентин Братоев (2 аса, 24 блока, 53% ефективност в атака) забиха по 21 точки за България. Светослав Гоцев добави 12 точки (3 блока, 81% ефективност в атака), а Николай Учиков 10 точки (2 блока, 38% ефективност в атака).@@@ Резервата Сео Яае-Дук и капитанът Сунг-Мин Моон забиха по 15 точки за Република Корея.@@@ БЪЛГАРИЯ - РЕПУБЛИКА КОРЕЯ 3:2 (19:25, 25:22, 25:18, 22:25, 15:12)

БЪЛГАРИЯ:

Георги Сеганов , Николай Учиков 10, Розалин Пенчев 21, Валентин Братоев 21, Красимир Георгиев 1, Светослав Гоцев  12 - Владислав Иванов-либеро (Алекс Грозданов 7, Николай Пенчев)

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ:

Ким Киумин 6, Сунг-Мин Моон 15, Юнг Йисеок 9, Кван-Ин Йеон 7, Ким Яае-Хви 5 - Йеонг Минсу-либеро (На Джионг-Бок 1, Квак еунг-Сук 2, сонг Миунг-Джеон 3)

Старши треньор: КИМ ХОЧУЛ. СНИМКИ: FIVB.COM ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - РЕПУБЛИКА КОРЕЯ 3:2 - ТУК!