Бордо подложи крак на Славия (видео)

Два гола през второто полувреме донесоха на Бордо първа победа в група "С" на Лига Европа. Жирондинци надвиха с 2:0 Славия (Прага) и сериозно заплетоха възела в битката за второто място. Към него се стреми и ФК Копенхаген, а сигурен победител в групата е Зенит.Преди днешния мач Бордо имаше само 1 точка, но тимът на Густаво Пойет бе твърдо решен най-после да зарадва привържениците си. Гостите от Чехия подходиха доста предпазливи, защото и равенството им вършеше работа.До почивката не се случи нищо интересно, въпреки териториалното надмощие на домакините. Те вдигнаха оборотите през втората част и в Никола Де Превил откри резултата в 49-ата минута след хубав удар в далечния ъгъл на вратата. Точка на спора сложи Жул Конде в добавеното време.В последния кръг Славия ще е домакин на Зенит, а Бордо ще гостува на ФК Копенхаген. В най-изгодна позиция са чехите, които дори и при равенство ще си осигурят второто място.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ