Бъки си върна на Шумен и се класира на полуфинал за Купата на България (видео)

Женският хандбален отбор на Бъки (Габрово) се класира за финалната четворка в турнира за Купата на България. Воденият от Веселина Златева тим надигра в зала "Орловец" Шумен 98 с 31:23 и продължава напред в надпреварата.Габровският състав взе сладък реванш, след като преди седмица допусна поражение от същия съперник в мач от първенството. Този път домакините от Бъки започнаха мотивирано срещата, играха организирано в защита и затрудниха максимално хандбалистките на Шумен, които бяха принудени да търсят стрелба от 9-метровата линия. Ивон Дюлгерова, обаче, беше стабилна на вратата. Грешките на гостенките позволиха на габровския тим да използва силното си оръжие – контраатаката, и още в първия четвърт час от мача Бъки взе добър аванс – 8:3. Разликата достигна до 8 гола в 22-та минута - 12:4, можеше да се увеличи и още, ако домакините бяха по-концентрирани в атака. Направени бяха и два пропуска от линията за изпълнение на 7-метров наказателен удар. Избраничките на Николай Начев се възползваха и успяха да намалят изоставането си до почивката, която дойде при резултат 10:15.През втората част играта беше по-равностойна. Лековато пропуснати голови възможности в нападение позволиха на шуменки да реализират три поредни попадения и да намалят пасива до три гола в 51-та минута - 24:21, но Веселина Златева взе навременен тайм-аут и след него нещата отново си дойдоха на мястото. След 7:2 в последните 8 минути, габровският тим си осигури победата с финалното 31:23.Неприятен вкус на победата даде излизането от игра заради контузия на Милица Колева. Крилото на Бъки усука коляно още в 10-та минута на мача и молбите на всички в клуба са травмата й да не е сериозна.Лидия Ковачева наниза 9 гола за успеха, Мари Томова добави 8, а Мадлен Тодорова завърши с 5. За Шумен 6 пъти се разписа Маринела Панайотова, по 4 гола вкараха Мария Маслева, Християна Драганова и Юлияна Таче."Знаех, че ще има разлика и в мотивацията, и в амбицията на момичетата. Много съм доволна от играта в защита, особено през първото полувреме. Притеснявам се за Милица и силно се надявам да не е нещо сериозно. Поздравявам всички за  победата, защото показаха, че са истински отбор и се бориха до последните минути на мача", коментира треньорката на Бъки Веси Златева.В битка за участие във финала габровският тим ще срещне състава на Ники спорт, който отстрани от турнира втородивизионния Спартак (Плевен) след победа с 33:25. Другият полуфинален двубой ще противопостави носителят на трофея Свиленград и Етър 64 (Велико Търново). Търновки елиминираха на 1/4-финалите състава на Поморие след успех с 31:22 край морето.sport-gabrovo.comСнимка: sport-gabrovo.comВидео: sport-gabrovo.com