Олимпиакос нанесе първа загуба на Реал Мадрид за сезона, Везенков не игра

Александър Везенков не игра при победата на Олимпиакос над Реал Мадрид с 88:83 в мач от деветия кръг на баскетболната Евролига.Българинът остана на пейката и не се появи на игрището, където неговите съотборници извоюваха успеха над защитаващия титлата си тим на Реал.Найджъл Уилямс-Гос бе най-резултатен за победата с 23 точки, а Василис Спанулис добави 20. За Реал се отличи Джейси Керъл с 16 точки, а Факундо Кампацо реализира 14 точки и добави рекордните в кариерата си 13 асистенции.Поражението прекъсна перфектния старт на Реал от осем поредни победи и остави ЦСКА Москва единствен непобеден отбор до момента. Московчани гостуват на Будучност в Подгорица тази вечер.В турското дерби Анадолу Ефес победи Дарюшафака с 93:88. Победата е четвърта поредна за Ефес, докато Дарюшафака е на предпоследното място с едва една победа от началото на сезона в турнира.Родриге Бобоа бе най-резултатен за победителите с 24 точки, всичките отбелязани през второто полувреме.Байерн Мюнхен постигна първа победа като гост за сезона след 89:74 над Гран Канария. Маодо Ло се отличи за баварците с 22 точки, а Дерик Уилямс добави 20.Фенербахче се изравни по точки с Реал Мадрид на върха в класирането след победа като гост над Макаби Тел Авив със 74:70.Турският тим изигра силно второ полувреме и завоюва осмата си победа за сезона. Марко Гудурич бе героят за Фенербахче с 13 точки, които отбеляза в рамките на 4 минути в последната част. Костас Слукас също игра на ниво и завърши с 18 точки за гостите.Срещи от деветия кръг на Евролигата:Дарюшафака - Анадолу Ефес 88:93Олимпиакос - Реал Мадрид 88:83Макаби Тел Авив - Фенербахче 70:74Гран Канария - Байерн Мюнхен 54:57 В класирането начело е Реал Мадрид със 17 точки, следван от Фенербахче 17, ЦСКА Москва 16, Анадолу Ефес 16, Олимпия Милано 14 и др.