Детинска грешка и ВАР провалиха Лацио в Бергамо (видео)

Отборът на Лацио загуби с 0:1 гостуването си на Аталанта от 16-ия кръг в Серия “А”. “Орлите” нямаха никакъв късмет в този двубой, като допуснаха гол във вратата си още в 1-ата минута след детинска грешка в отбрана, а в добавеното време пък тяхно попадение не бе зачетено след намесата на системата ВАР. В същото време обаче Аталанта изигра доста силен мач и взе ценни три точки, като героят за домакините бе Дуван Сапата, който отбеляза единственото попадение в срещата.Двубоят започна ужасяващо за Лацио. Още в 1-ата минута Робин Госенс напредна по лявото крило и центрира в пеналта, там двама защитници на Лацио действаха неразчетено и Стефан Раду буквално подари топката на Дуван Сапата, който отблизо я прати във вратата за 1:0.Само няколко минути по-късно колумбийският таран имаше още една добра възможност да удвои резултата, но Томас Стракоша спаси.След това пък Лацио взе инициативата до края на полувремето и създаде няколко голови положения, като Чиро Имобиле пропусна две страхотни възможности, а в края на частта и изстрел с глава на Сергей Милинкович-Савич бе спасен от вратаря.В началото на втората част отново Аталанта започна по-добре с две опасности пред Стракоша. След това отново гостите опитаха да натиснат в търсене на изравнително попадение, но те така и не успяха да създадат реална голова опасност и да поставят под напрежение Етрит Бериша.В добавеното време Лацио все пак отбеляза гол чрез Франческо Ачерби, който обаче впоследствие бе отменен от съдията Даниеле Орсато след консултация със системата ВАР, като повторенията показаха, че защитникът е бил в засада.Така победата отиде на сметката на Аталанта, като тимът излезе на 6-ата позиция с 24 точки. Лацио пък е едно място по-нагоре на 5-ата позиция с 25 точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ