Атлетико най-накрая развали прокобата извън Мадрид (видео)

Второто полувреме започна с чудесно спасяване на Ян Облак след удар с глава на Юнал. Момчетата на Серхио Гонсалес се “вдигнаха” след почивката и успяха да изравнят. В 57-ата Фернандо Калеро отбеляза за тима от Кастийя и Леон след центриране от корнер и удар отблизо. В 63-ата домакините изравниха след ново изпълнение от ъглов удар. Този път Саул сам насочи топката в мрежата си и след консултация с ВАР попадението беше валидирано. В 78-ата гостите от столицата стигнаха до ново предимство в резултата. След корнер защитата на Пусела се засуети прекалено много при опита за изчистване, топката стигна до Гризман, който не се поколеба да стреля ниско по диагонала - 2:3. С това попадение френският стрелец стана най-резултатният чужденец в историята на Атлети. В 81-ата домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Санти Ариас. Съдията изчака известно време за консултация с ВАР, след което играта продължи без дузпа.