Този път Надал преклони глава пред Федерер (видео+галерия)

Роджър Федерер надделя над Рафаел Надал в битка между двама титани в тениса. Във втория полуфинал на "Уимбълдън" 37-годишният швейцарец надигра големия си съперник със 7:6 (3), 1:6, 6:3, 6:4 след страхотна битка на централния корт в "Ол Инглънд клъб". Двамата се изправиха за 40-и път един срещу друг, а победителят ще излезе във финала в неделя срещу защитаващия титлата си от миналата година Новак Джокович. Сърбинът по-рано днес надигра в четири сета испанеца Роберто Баутиста Агут.
@@@ Поставеният под №3 испанец спечели последния си сблъсък с швейцареца  - 6:3, 6:4, 6:2 на полуфиналите на "Ролан Гарос" миналия месец. Сега обаче след последната точка ръце вдигна победоносно Федерер. 33-годишният Надал продължава да е с 24 победи срещу поставения под №2 в схемата Федерер, който записа днес 16-а победа срещу Краля на клея (вижте статистиката от преките им двубои тук). @@@ ВТОРИ СЕТ:В първия сервис-гейм на Федерер във втория сет Надал си извоюва първи точки за пробив в мача - първо при 30:40, а после при 40:A. И в двата случая 37-годишният швейцарец се измъкна с отлична игра, спасявайки подаването си за 1:1. В третия гейм пък ролите се размениха и Надал трябваше да се измъква от 15:40. Ибериецът се справи със задачата и излезе напред при 2:1. @@@ Последва най-слабият сервис-гейм на Федерер от началото на срещата и Надал се възползва, правейки пробив на нула. Без особени трудности, Рафа затвърди пробива и авансът му стана 4:1. Федерер сякаш отписа сета, грешките при Роджър зачестиха и Надал сътвори нов пробив, след което с гейм на нула носителятна 18 титли от "Големия шлем" взе втората част с 6:1. СТАТИСТИКАТА НА МАЧА ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА