Чикаго победи Питсбърг

Дилан Строум вкара победен гол 1:48 минути след началото на последната част и Чикаго надви с 5:3 Питсбърг в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). С това Блекхоукс сложиха край на серията на Пенс от осем поредни победи и оставиха съперника си на две точки от върха в Столичната дивизия.

Строум вкара седунди след края на пауърплей за своя тим, след като получи шайбата от Патрик Кейн и преодоля падналия на леда Кейси Десмит. Джонатан Тейвс добави шайба на празна мрежа и преди това направи асистенция, за да продължи серията си от точки до шест мача. С победата пък Чикаго остана предпоследен в Централната дивизия. Патрик Кейн завърши мача с три асистенции, с което се превърна в първия американец с 30 или повече асистенции в 12 сезона. Кам Уорд пък спаси 31 удара и пусна голове срещу Джейк Гюнцел, Патрик Хорнквист и Дерик Брасар. Десмит спря 26 шайби.