Резервите на Иран сразиха България в Пловдив (видео + галерия)

Цветан Соколов изравни при 20:20. Красимир Георгиев атакува остро за 21:21. Пурия Яли изведе Иран напред при 23:21. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Разпределителят Джавад Карими пусна топката и Иран стигна до геймбол при 24:23. Двойна българска блокада спря атаката на Пурия Али - 23:24. Игор Колакович взе прекъсване за “персите”. Красимир Георгиев би началния удар в мрежата и това донесе успеха на Иран в първата част с 25:23. @@@ Цветан Соколов стана най-резултатен за България с 20 точки (1 ас, 3 блока, 47% ефективност в атака), а Мартин Атанасов добави още 9 точки (52% ефективност в атака).@@@ Мохамадджавад Манавинеджад заби 14 точки (2 блока, 50% ефективност в атака), а Месут Голами добави още 11 точки (4 блока, 77% ефективност в атака). @@@ В класирането в лигата Иран води с 36 точки след 12 победи и 2 загуби. България е на 12-а позиция с 13 точки от 5 победи и 9 поражения. @@@ В неделя България приключва участието си в турнира с мач срещу Сърбия, докато по-рано през деня Иран играе със САЩ.@@@ БЪЛГАРИЯ - ИРАН 0:3 (23:25, 23:25, 21:25)