Нов мач с обрат подсигури мястото на Тотнъм в ШЛ (видео)

За четвърта поредна година Тотнъм финишира в топ 4 на английския футбол и през новия сезон пак ще се подвизава в Шампионската лига, която сега има и шанс да спечели, тъй като е на финал. Това стана факт след домакинско 2:2 срещу Евертън в среща от последния кръг, с което лондончани си гарантираха така нужната точка преднина пред Арсенал, за да заемат четвъртото място. Градският съперник пък финишира пети. “Шпорите” имаха шанс и да изместят Челси от третата позиция, но изпусната победа ги лиши от това. Двубоят дойде дни след драматичния обрат от 0:2 до 3:2 над Аякс на полуфиналите в ШЛ. И днес станахме свидетели на обрат, но в полза на Евертън. Ерик Дайър даде аванс на домакините още в 3-ата минута, но Тио Уолкот в 69-ата и Дженк Тосун в 72-ата наклониха везните в полза на "карамелите". Все пак в 75-ата Кристиан Ериксен успокои лондончани с изравнително попадение. @@@ Бързият гол даде възможност на "шпорите" да оставят съперника да владее топката за период от няколко минути. В 11-ата гостуващият тим изпълни пряк-свободен удар, при който Майкъл Кийн беше изведен, но ударът му с глава попадна точно в ръцете на Юго Лорис. Три по-късно Деле Али беше на крачка от второ попадение за Тотнъм, но не уцели вратата. Отборът от Ливърпул се стараеше да изравни играта и резултата, но след половин час игра Бернард шутира коварно, но Лорис все пак успя да отрази шута му в долния десен ъгъл. За втората част Почетино заложи на Виктор Уаняма за сметка на Деле Али. @@@ Играта и на двата тима продължи да не бъде впечатляваща. В 59-ата минута Бернард получи пас в коридор, но закъсня с малко и не съумя да затрудни стража на Тотнъм. Футболистите в бели екипи действаха все по-мудно и логично бяха наказани. В 69-ата минута Тио Уолкот спокойно си нагласи топката и я изстреля в далечния ъгъл на Лорис за 1:1. Три минути след това Тосун добута топката зад голлинията за 1:2 от аналогична ситуация като при първия гол на Тотнъм. @@@ И все пак домакините намериха сили за бърз отговор. В 75-ата минута Ериксен показа отличен мерник при изпълнение на пряк-свободен удар и донесе нужната точка.   ГАЛЕРИЯ СТАТИСТИКА ТУК!МИНУТА ПО МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ