Безлична България си тръгна от Евроволей 2019!

България поведе много бързо в началото на втората част с 3:1 след блокаут на Цветан Соколов. Ас на Мартин Атанасов и 5:1. Блокада на Николай Пенчев и 6:2. Последваха 5 поредни точки за домакините и Словения поведе със 7:6 след блок на Деян Винчич. Клемен Чебул направи 8:6. Георги Петров замени Мартин Атанасов. Ас на Клемен Чебъл и двойна блокада срещу атака на Цветан Соколов доведе резултата до 10:6 за домакините. Силвано Пранди взе второто си прекъсване в гейма. Блокада на Виктор Йосифов намали резултата до 8:12. Нов ас на Клемен Чебул и 10:15. Словенците дръпнаха с цели 8 точки при 18:10. Цветан Соколов атакува в аут - 10:19. Николай Пенчев намали до 14:22. Виктор Йосифов атакува технично за 15:23. Виктор Йосифов би сервис в мрежата и Словения стигна до геймбол при 24:16. Тончек Щерн реализира последната точка във втората част за 25:17 за Словения.@@@ Словения поведе с 3:2 и 6:5 в началото на третия гейм. Светослав Гоцев изравни при 6:6 след атака през центъра. Мартин Атанасов намали до 10:11. Момчетата на Алеберто Джулиани дръпнаха с 3 точки при 13:10 след блокада срещу атака на Цветан Соколов. Добромир Димитров замени Георги Сеганов. Две поредни отигравания на Николай Пенчев и 12:14. Цветан Соколов атакува отново в аут - 12:16. Силвано Пранди взе прекъсване. Словения поведе с 18:12. Силвано Пранди извади Цветан Соколов и пусна в игра Венелин Кадънков, който още при първата си атака атакува в аут - 12:19. Словения поведе с цели 8 точки при 20:12, след като Венелин Кадънков не можа да достигне до вдигнатата топка. Силвано Пранди взе второто си прекъсване в гейма. Ян Кожамерник удари мрежата - 13:20. Светослав Гоцев атакува в мрежата - 14:22. Мартин Атанасов намали до 16:22. Светослав Гоцев сгреши началния удар - 15:23. Тине Урнаут изведе Словения до геймбол при 24:15. Домакините затвориха третата част с 25:15.@@@ Георги Сеганов и Цветан Соколов се завърнаха в игра за България в началото на 4-ата част. Успешна атака и два поредни ас на Клемен Чебул доведоха до 3:0 за Словения в началото на 4-ия гейм. Силвано Пранди взе прекъсване. Мрежа на Мартин Атанасов и 3:7. Цветан Соколов намали до 4:8. Тончек Щерн атакува мощно за 11:6. България намали до 8:11 след мрежа на домакините. Блокада на Теодор Тодоров - 9:12. Деян Винчич пусна технично за 13:9 за Словения. Ас на Клемен Чебул и разликата набъбна до 14:9. Силвано Пранди взе второто си прекъсване в гейма. Теодор Тодоров атакува през центъра за 10:14. Всичко се получаваше в полето на Словения и Деян Винчич увеличи с атака на мрежата, а след това двойна блокада при атака на Соколов увеличи аванса на 17:10. Епизодичните проблясъци в българския отбор не донесоха нищо и домакините продължиха да диктуват събитията на полето, докато българите направиха и няколко непредизвикани грешки, довели до по-бързото приключване на мача, което дойде след атака на Тончек Щерн - 25:17 в 4-ата част и 3:1 гейма в мача.