Унион се заяде с Лайпциг и претърпя кошмарен дебют в Първа Бундеслига

Дебютният двубой на Унион (Берлин) в Първа Бундеслига се превърна в кошмар, след като тимът отнесе четири безответни гола от гостуващия РБ (Лайпциг) - 0:4. С този мач беше сложена точка на първия кръг.

Феновете на “железните” от “Старото лесничейство” се опитаха да провокират съперника с организиран бойкот, според който до 15-ата минута те запазиха пълно мълчание. По този начин привържениците на Унион искаха да изразят неудовлетворението си от проекта на РБ (Лайпциг), обвинявайки клуба, че не е нищо повече от маркетингов продукт. Това правят и много други запалянковци в Германия през последните години.

На терена обаче “червените бикове” изобщо не се трогнаха и пометоха своя съперник. Още на почивката те водеха с 3:0 след голове на Марсел Халстенберг (16’), Марсел Забитцер (31’) и Тимо Вернер (42’). В 69-ата привлеченият от Пари Сен Жермен Кристофер Нкюнкю добави още едно попадение, а малко след това удари и греда. Като цяло Лайпциг можеше да добави още поне четири гола.

Срещата в столицата беше дебютна за Юлиан Нагелсман като наставник на Разенбалшпорт в елита.