Саутхамптън постигна втора поредна победа срещу директен конкурент (видео)

Саутхамптън се изкачи над зоната на изпадащите, след като записа втора поредна победа в рамката на няколко дни. През уикенда "светците" надиграха с 2:1 Уотфорд, а днес постигнаха същия резултат срещу друг директен конкурент в битката за оцеляване - Норич. Дани Ингс (22') откри резултата с поредния си гол, след като засече с глава центриране на Джеймс Уорд-Праус от фаул. Райън Бертранд (43') удвои преди почивката с удар отблизо.

Голмайсторът на Норич Теему Пуки (65') върна едно попадение след почивката, но това не бе достатъчно за Норич, за да си тръгне с нещо от "Сейнт Мери". След гола гостите натиснаха и в добавеното време стигнаха до две много добри възможности, които обаче бяха изпуснати от Буендия и Байръм.

Саутхамптън вече има 15 точки, докато Норич остава на предпоследно място с 11.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!