Словакия си свърши работата, но отива на бараж

Отборът на Словакия направи, каквото беше необходимо, за да се пребори за директно класиране на Евро 2020, но съдбата му беше решена в Кардиф.
Словаците спечелиха у дома в Търнава с 2:0 срещу аутсайдера Азербайджан. При равенство между Уелс и Унгария това означаваше място на Евро 2020. В Кардиф обаче домакините спечелиха с 2:0 и ще играят на финалите, докато Унгария и Словакия ще получат втори шанс в баражите.Словакия е в поток Б заедно с Босна и Херцеговина, Ейре и Северна Ирландия. Словакия стигна до успеха с попадения във всяко от двете полувремена. Резултатът беше открит в 19-ата минута, когато Станислав Лоботка подаде на Марек Хамшик, който с прехвърлящ пас намери Роберт Боженек. Той навлезе в наказателното поле и с хубав удар по земя намери далечния ъгъл на стража Балаев - 1:0. Крайното 2:0 пък оформи Хамшик в 86-ата минута. Словакия - Азербайджан 2:0 1:0 Р. Боженик (19) 2:0 М. Хамшик (86) МИНУТА ПО МИНУТА