Тамбов ликува в дербито на новаците (видео)

Тамбов се измъкна от последното място в РПЛ, след като победи другия новак Сочи. "Вълците" спечелиха с 2:1 като гост и събраха 14 точки. Тимът вече е на 14-а позиция с 14 точки, колкото има и Ахмат, а Сочи остана последен с 13 точки. Втория пореден успех на Тамбов донесоха Михаил Костюков и Георгий Мелкадзе. За домакините се разписа Кристиан Нобоа. И двата отбора показаха желание за открит футбол и създадоха по няколко добри положения още до средата на първото полувреме. Вратарите Сослан Джанаев и Гиорги Шелия правеха чудеса, за да запазят нулевото равенство, но това се оказа невъзможно. В 41-ата минута Владимир Обухов центрира от десния фланг и Михаил Костюков засече за 0:1. В 44-ата Кристиан Нобоа изравни с добавка след удар на Антон Заболотний.

В 56-ата минута Тамбов отново излезе напред. Дълго подаване на Гурам Тетрашвили изведе зад защитата Мелкадзе, който преодоля Джанаев и пусна топката в опразнената врата. Сочи имаше надмощие до края и създаде немалко голови ситуации, но не успя да избегне поражението и остана на дъното в класирането.

В следващия кръг Тамбов ще гостува на Ростов, а Сочи ще приеме ЦСКА (Москва).

МИНУТА ПО МИНУТА МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ ГОЛМАЙСТОРИ ПРОГРАМА ПРОГРАМА