Реал Мадрид напълни мрежата на последния (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид разкъса с 5:0 гостуващия Леганес в двубой от междинния 11-и кръг на Ла Лига. Родриго (7), Тони Кроос (8), Серхио Рамос (24 - дузпа), Карим Бензема (69 - дузпа) и Лука Йович (90) зарадваха малко над 53 хиляди зрители на “Сантиаго Бернабеу”. С успеха “белите” се върнаха на втората позиция в подреждането, на точка зад Барселона.
Отборът на Реал Мадрид разкъса с 5:0 гостуващия Леганес в двубой от междинния 11-и кръг на Ла Лига. Родриго (7), Тони Кроос (8), Серхио Рамос (24 - дузпа), Карим Бензема (69 - дузпа) и Лука Йович (90) зарадваха малко над 53 хиляди зрители на “Сантиаго Бернабеу”. С успеха “белите” се върнаха на втората позиция в подреждането, на точка зад Барселона. “Лос меренгес” започнаха вихрено. В седмата минута Марсело центрира отляво към далечната греда, Бензема я насочи в малкото наказателно поле, където Родриго отблизо откри резултата. Едва минута по-късно Бензема се отличи с нова великолепна асистенция. Той подаде по земя в малкото наказателно поле, където Тони Кроос атрактично отклони по диагонала - 2:0. “Лос меренгес” започнаха вихрено. В седмата минута Марсело центрира отляво към далечната греда, Бензема я насочи в малкото наказателно поле, където Родриго отблизо откри резултата. Едва минута по-късно Бензема се отличи с нова великолепна асистенция. Той подаде по земя в малкото наказателно поле, където Тони Кроос атрактично отклони по диагонала - 2:0. @@@ Реал продължи да играе на скорост, възползвайки се от разредената защита на "лос пепинерос". В 21-ата Бензема среля атрактивно със задна ножица и прати топката покрай гредата. Минута по-късно Азар се отскубна от отбраната и беше фаулиран от вратаря - дузпа. Вратарят на Лега спаси дузпата след удара на Серхио Рамос. След консултация с ВАР съдията нареди дузпата да бъде пребита, тъй като стражът Сориано не беше стъпил на голлинията по време на изпълнението. При втория си опит Рамос смени ъгъла и реализира - 3:0. @@@ Реал продължи да играе на скорост, възползвайки се от разредената защита на "лос пепинерос". В 21-ата Бензема среля атрактивно със задна ножица и прати топката покрай гредата. Минута по-късно Азар се отскубна от отбраната и беше фаулиран от вратаря - дузпа. Вратарят на Лега спаси дузпата след удара на Серхио Рамос. След консултация с ВАР съдията нареди дузпата да бъде пребита, тъй като стражът Сориано не беше стъпил на голлинията по време на изпълнението. При втория си опит Рамос смени ъгъла и реализира - 3:0. @@@ В 30-ата Родриго нахлу отдясно и предостави отлична топка за Валверде. Уругвайският халф беше абсолютно сам, но насочи над гредата от около осем метра. В 39-ата Бензема и Даниел Карвахал разиграха, френският нападател стреля коварно по диагонала и вратарят Хуан Сориано се хвърли, успявайки да избие. @@@ В 30-ата Родриго нахлу отдясно и предостави отлична топка за Валверде. Уругвайският халф беше абсолютно сам, но насочи над гредата от около осем метра. В 39-ата Бензема и Даниел Карвахал разиграха, френският нападател стреля коварно по диагонала и вратарят Хуан Сориано се хвърли, успявайки да избие. @@@ След почивката домакините очаквано намалиха темпото. В 67-ата минута Бензема нацели греда след изстрел от 19 метра. Минута по-късно Унай Бустинса направи подарък на Марсело. Бразилецът напредна, потърси резервата днес Лука Модрич, който си изработи дузпа. Бензема получи право да изпълни от бялата точка и вдигна резултата до 4:0 след безапелационен удар. @@@ След почивката домакините очаквано намалиха темпото. В 67-ата минута Бензема нацели греда след изстрел от 19 метра. Минута по-късно Унай Бустинса направи подарък на Марсело. Бразилецът напредна, потърси резервата днес Лука Модрич, който си изработи дузпа. Бензема получи право да изпълни от бялата точка и вдигна резултата до 4:0 след безапелационен удар. @@@ В 82-ата Марсело отправи много тежък удар и стражът на "краставичарите" с мъка успя да избие, въпреки че топката не беше далеч от обсега му. В 87-ата Иско шутира силно и Сориано изби. Малко по-късно Тибо Куртоа се справи с шут на Жонатан Сориано. В 90-ата Лука Йович вкара дебютния си гол в Ла Лига, реализирайки с глава отблизо. @@@ В 82-ата Марсело отправи много тежък удар и стражът на "краставичарите" с мъка успя да избие, въпреки че топката не беше далеч от обсега му. В 87-ата Иско шутира силно и Сориано изби. Малко по-късно Тибо Куртоа се справи с шут на Жонатан Сориано. В 90-ата Лука Йович вкара дебютния си гол в Ла Лига, реализирайки с глава отблизо. @@@ В събота Реал Мадрид посреща Бетис. @@@ В събота Реал Мадрид посреща Бетис. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА МИНУТА ПО МИНУТА КЛАСИРАНЕ КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА