Девето място за Момчил Караилиев на Световните военни игри

Момчил Каралиев завърши на девето място в тройния скок на Световните военни игри в Ухан (Китай) вчера. 37-годишният българин постигна 15.88 метра в най-добрия си опит. По-рано през сезона той отказа получената от Международната аоциация на атлетическите федерации (IAAF) покана за Световното първенство в Доха, тъй като прецени, че не е в достатъчно добра спортна форма. В средата на юли сливналията постигна 16.93 метра, а на Балканиадата в Правец в началото на септември спечели сребърен медал. Шампион в тройния скок при мъжете на Световните военни игри стана китаецът Ямин Жу със 17.09 метра. Със същия резултат, но заради по-слаб по сила втори опит, сребърния медал заслужи словакът Томас Вешелка. Трети със 17.08 м завърши алжирският състезател Тахар Ясер Мохамед Трики.