Челси влезе в топ 4 поне за малко, след като постигна пета поредна победа (видео)

Челси постигна пета поредна победа във всички турнири, след като надделя с 1:0 над Нюкасъл на "Стамфорд Бридж", Маркос Алонсо (73') вкара единственото попадение за "сините от Лондон", а Тами Ейбрахам и Кристиан Пулишич пропуснаха още няколко чисти ситуации. Благодарение на този успех Челси излезе на трето място във временното класиране поне за няколко часа. Загубата пък изпрати Нюкасъл в зоната на изпадащите.

Мениджърът на домакините Франк Лампард бе направил една промяна. Рос Баркли стартира в халфовата линия за сметка на контузения Н'Голо Канте. Нюкасъл излезе със същия титулярен състав, който започна и при победата над Манчестър Юнайтед преди две седмици. Това означаваше, че братята Лонгстаф отново действаха заедно в средата на терена. Домакините държаха инициативата през първата част и владееха топката в 70% от времето, но това доведе само до две по-добри възможности пред вратата на Дубравка. В 17-ата минута центриране на Хъдсън-Одой отляво стигна до Вилиан, който бе на далечната греда. Бразилецът подложи глава, но топката премина встрани от целта. Три минути след това ново ниско центриране на Хъдсън-Одой намери Маунт, който се обърна добре и стреля фронтално, но Дубравка изби. В края на първото полувреме Франк Лампард трябваше да направи принудителна смяна, след като Рос Баркли получи контузия и без заменен от Ковачич. В 56-ата минута Ейбрахам засече с глава центриране на Вилиан от корнер, но топката срещна напречната греда. Десетина минути след това нова удар с глава на младия голмайстор премина над вратата. В 68-ата минута Кристиан Пулишич, който малко преди това замени Мейсън Маунт, пропусна стопроцентова възможност, след като стреля от шест метра, но Дубравка успя да избие. СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!