Монтана даде гейм, но спечели като гост на Черно море

Волейболният отбор на Монтана успя да спечели гостуването си на Черно море (Варна), като се наложи с 3:1 (25:22, 26:28, 25:18, 25:23) в мач от 13-ия кръг на Суперлигата на България.Така монтанчани записаха 10-а победа в първенството, като с 3 загуби и 31 точки излязоха на 2-о място във временното класиране, но преди изиграването на всички срещи от кръга. Черно море пък допусна 9-а загуба, като с 4 победи и 9 точки е на 10-о място в подреждането. В междинния 14-и кръг Монтана е домакин на коравия тим на Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато варненци гостуват на Добруджа. И двете срещи са в сряда (5 февруари) от 18,30 часа.Двата тима направиха изключително равностоен и интересен мач, като в два от геймовете Монтана наложи волята си в решителните моменти. В първата част това се случи след равенството при 21:21, след което монтанчани поведоха с 23:21 и въпреки, че домакините от Черно море се доближиха само на точка 22:23, гостите запазиха хладнокръвие и спечелиха с 25:22. Във втората част характер демонстрираха и варненци, които изоставаха с 23:24, но не позволиха на съперника да затвори гейма и се наложиха с 28:26, като внесоха интрига, изравнявайки резултата 1:1.

Третата част беше равностойна до 11:11, след което Монтана взе разлика и я запази до край, като я взе след убедително 25:18. Варненци излязоха с нови сили в четвъртия гейм и отново бяха равностоен съперник на Монтана. За тяхно съжаление гостите от Монтана за втори пореден пък показаха повече устойчивост във последните минути на гейма и спечелиха с 25:23, а с това взеха и крайната победа с 3:1.ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - МОНТАНА 1:3 (22:25, 28:26, 18:25, 23:25)ЧЕРНО МОРЕ: Йоан Кайряков, Стефан Иванов, Явор Генов, Калоян Балабанов, Траян Иванов, Николай Колев - Борис Димов-либеро (Димитър Славов, Петър Петров)Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВМОНТАНА: Максимилиан Талер, Любослав Симеонов, Радослав Попов, Тодор Вълчев, Стефан Чавдаров, Тодор Костов - Мартин Божилов-либеро (Миколай Сърнечки, Денимир Димитров, Иван Латунов)Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.Снимка: Бончук Андонов